Ortopedie – Traumatologie

Heka Hospital Constanța

Descriere Ortopedie – Traumatologie

Ortopedia și traumatologia este specialitatea chirurgicală care se ocupă cu depistarea, diagnosticarea, tratarea și recuperarea afecțiunilor congenitale și dobândite, traumatice și netraumatice, ale aparatului locomotor.

Servicii medicale Ortopedie – Traumatologie

Consultație
Control (în termen de 30 de zile de la consultație)
Infiltratie intraarticulara (cu substanta pacientului)
Infiltratie intraarticulara (cu substanta spitalului)
Aparat gipsat antebrahio-palmo-digital
Aparat gipsat brahio-antebrahio-palmar cu epolet
Aparat gipsat gambiero-podal (entorsa de glezna, fractura maleola-peroniera, fracturi M.T.F., entorsa medio-tarsiana, contuzii)
Aparat gipsat femuro-podal (bimaleolara, maleola-tibiala, maleola-peroniera, echivalenta de fractura bimaleolara)
Indepartare aparat gipsat
Punctie ortopedie
Infiltratie intraarticulara cu PRP – Platelet-Rich Plasma

Medici Ortopedie – Traumatologie

Dr. Anderlik Ștefan

Medic Primar
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Bădăuță Mircea

Medic Primar
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Botnaru Victor

Medic Primar
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Coltofeanu Andrei

Medic Primar
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Obada Bogdan

Medic Primar
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Buga Ion Dan

Medic Primar
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Bocioagă Alexandra

Medic Specialist
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Gheorghe Anca Teodora

Medic Specialist
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Georgescu Alexandru

Medic Specialist
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Vâlcu Alexandru Vicențiu

Medic Specialist
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Zekra Manar

Medic Primar
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Stere Lorin

Medic Specialist
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Șerban Alexandru Octavian

Medic Primar
Ortopedie – Traumatologie

Dr. Oleg Didenco

Medic specialist
Ortopedie – Traumatologie

Medic Specialitatea medicală Program
DR. ANDERLIK STEFAN ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE MARTI 18:00 – 20:00
DR. BADAUTA MIRCEA ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE MARTI 14:00 – 16:00
JOI 16:00 – 18:00
BOTNARU VICTOR ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE MIERCURI 14:00 – 16:00
BUGA ION ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE VINERI 18:00 – 20:00
COLTOFEANU ANDREI ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE LUNI 18:00 – 20:00
COTOROS VICTOR ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE LUNI 14:00 – 16:00
MARTI-VINERI 14:00 – 17:00
DIDENCO OLEG ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE MARTI 16:00 – 18:00
GEORGESCU MIOARA ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE LUNI 18:00 – 19:00
JOI 16:30 – 18:30
SAMBATA 11:30 – 13:30
GHEORGHE ANCA ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE MARTI – VINERI 15:00 – 16:30
SERBAN ALEXANDRU ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE MARTI 11:00 – 13:00
JOI 11:00 – 13:00